slideshow slideshow slideshow slideshow

Hrad a zámek Český Krumlov společně se starým městem zapsán na seznam světových památek UNESCO.

Historie druhého největšího hradu v Čechách sahá až do roku 1240, kdy hrad založil zakladatel jednoho z nejmocnějších rodů Rožmberků, Vítek z Prčic.

Historii a popis hradu, který je detailně sepsán, doporučujeme k přečtení na tomto odkazu.

http://www.ubytovani.krumlov.biz/glib2k19/tip-zamek-hrad.jpg

Areál hradu a zámku Český Krumlov náleží mezi velmi rozsáhlé zámecké areály. Pochůzkové vzdálenosti s výrazným výškovým rozdílem jsou mezi jednotlivými nádvořími stovky metrů, v součtu se zámeckou zahradou několik kilometrů. Celý areál má celkem šest prohlídkových tras a expozic plus rozsáhlou zámeckou záhradu, proto doporučujeme předem se seznámit s možnostmi a dobře zvolit - osobně bych doporučil unikátní zámecké barokní divadlo.

http://www.zamekceskykrumlov.eu/data/editor/69cs_15_big.jpg?gcm_date=1448546359http://www.zamekceskykrumlov.eu/data/editor/69cs_16_big.jpg?gcm_date=1448548013

 

TIP: nezapomeňte se projít městem s množstvím expozic, muzeii a dalších pamětihodností, osobně doporučuji navštívit expozice v klášteře Český Krumlov.

Muzea a doporučení ve Městě Český Krumlov.

Český KrumlovNádherný Český Krumlov jen 5 minut chůze od historického centra v útulném Penzionu Hornička + snídaně

 

 

 

 

 

 

 

 

Cestou domů nezapomeňte na návštevu zámku HLUBOKÁ, který je rody Eggenberků a Schvarzenberků historicky spojen s Českým Krumlovem.

Dovolená v hotelu Štekl