slideshow slideshow slideshow slideshow

ROZHLEDNY - DO KORUN STROMŮ

Ty nejlepší rozhledy jsou z ROZHLEDEN a ty úplně nějlepší z rozhleden v okolí.

"Historická" - Vítkův hrádek je prostě úžasný

"Nejznámější" - Stezka v korunách stromů na Lipně

"Nejkrásnější vajíčko" - Stezka korunami stromů v Bavorském lese s bonusem - SUPROVOU lesní ZOO (bezplatnou).

"Nejpřístupnější" - Moldaublick a Alpenblick hned u hranic *DOPORUČUJI*

Vítkův Hrádek,

nejvýše položený hrad v Čechách – 1.053 m.n.m. s vyhlídkovou plošinou s unikátním výhledem na Lipenské jezero a okolí, za příznivého počasí jsou vidět i Alpy. Leží jen asi 400m od osady Svatý Tomáš, kam se dá zajet autem, a tak je zřícenina hradu velice dobře přístupná.

Osobně doporučuji zanechat auto na parkovišti „Na Uhlišti“ a dále pokračovat po naučné stezce cca 7 km k hradu, zpět využít zkratku přímo ze Svatého Tomáše k parkovišti cca 1,5 km.

STEZKA KORUNAMI STROMŮ LIPNO

Nejdelší suchý tobogán v České republice! JE NA LIPNĚ!

V celkové délce 675 metrů můžete zažít zcela neobvyklé, ale bezpečné zážitky na 11 adrenalinových zastávkách, které jsou podél bezbariérové stezky vytvořeny. Vrcholným zážitkem je nejdelší suchý tobogán v České republice v celkové délce 52 metrů.

Vrcholným zážitkem stezky je nejdelší suchý tobogán v České republice v celkové délce 52 metrů. Tobogán je sjízdný pouze v jedné osobě, pro děti od 6ti let.

Stezka v korunách stromů, Národní park Bavorský les

Nejdelší stezka na světě v korunách stromů, je v německé části Šumavy, její délka je 1300 m.

Procházet se nad zemí ve výšce 8 až 25 m nenarušenou přírodou, tento jedinečný pohled z nezvyklé perspektivy vám nabízí Stezka v korunách stromů v Národním parku Bavorský les.

Přístupová cesta k největšímu parku tohoto druhu na světě se nachází u parkoviště vedle výběhů pro zvěř. Nástupní věž je vybavena výtahem, který umožňuje pohodlný a volný přístup důchodcům, vozíčkářům i rodičům s kočárkem.

Po lávce převážně z dřevěné konstrukce, která je opatrně zasazena do smíšeného lesa, je každý návštěvník obohacen o nefalšovaný přírodní zážitek. Tento neskutečný zážitek je umocněn didaktickými a orientačně smyslovými elementy, které se nacházejí podél celé stezky. Zde poznáte nezapomenutelnou zdejší krajinu a její různé životní formy v nové dimenzi.

Lávka dlouhá 1300m je zakončena 44m vysokou vyhlídkovou věží, ze které se naskýtá fantastický a bezmála neomezený výhled: směrem k vrcholu Luzný na neosídlenou oblast lesní divočiny, druhým směrem na pečlivě upravenou kulturní krajinu Bavorského lesa, s Alpami na obzoru.

Doporučujeme smiley  : hned u parkoviště začíná „Lesní zoo“ - zdarma přístupná turistická stezka v areálu zvířecích výběhů Vás provede kolem výběhů (a v případě divokých prasat a jelenů i výběhem) 45 druhů zvířat žijících dříve nebo nyní na Šumavě. Máte možnost vidět : zubry, vlky, divoká prasata, jeleny, medvěda, ptáky divoké i drobné, ale třeba i kunu, bobra, tetřeva atd.. Celý okruh je dlouhý 7 km a časově jej zvládnete za asi 2-3 hodiny. Cesta na místo – přechod Strážný a hned první odbočkou v Německu vpravo, dále podle směrovek. Cesta autem něco málo přes hodinu, rozhodně ale doporučuji navštívit.